Fotoğraf Okuma Atölyesi

Fotoğraf, özünde bir dildir ve bu dil ile üretilen görüntüler; hem ilk anda anlaşılabilen bir takım düz anlamlar, hem de çözümlenmesi beklenen bir takım ilave yan anlamlar içerir. Görüntülerin içinde barındırdığı bu anlamların anlaşılabilmesi fotoğrafın okunmasını ve yorumlanmasını gerektirir. Her şeyden önce fotoğraf aracılığıyla kendini ifade etmeye soyunan bir kişinin, ilk başta fotoğrafik görüntüleri okuyabilmesi gerekir ki yarattığı fotoğrafların bu sayede bir görsel dil olma özelliğini ortaya koyabilsin...

Bir fotoğrafın üretim sürecinde fotoğrafçının duyduğu kaygıları anlayabilmek, ortaya çıkmış olan fotoğraftaki bilinçli ve bilinç dışı niyetleri, tercihleri çözümleyebilmek; fotoğrafın değerini daha iyi anlamaya ve bir kültür-sanat ürünü olarak kişisel ve toplumsal belleğe yerleştirmeye olanak tanır. 

İzmir Fotoğraf Akademisi 2019 yılı içinde, her ayın son çarşamba günleri içine yerleştirdiği bu programda, fotoğrafik görüntüleri okuma ve yorumlama konusunda üyelerine ve arzu eden dışarıdan katılımcılara bilgiler vererek onların kişisel gelişimine katkı sunar.

İZFAK Üyelerine ücretsiz olan bu program, dışarıdan katılım talebinde bulunan, arzu eden kişilerin 5 Adet fotoğraf ve 20 TL katılım ücreti ödemesi yapmak koşuluyla harici katılımlara da açıktır.

Fotoğraf okumalarına katılmak isteyen harici katılımcıların en az Temel Eğitim düzeyinde bir Fotoğraf bilgisine sahip olmaları ve etkinlik öncesinde İzfak-İzmir Fotoğraf Akademisine fotoğraflarıyla birlikte başvuru yapmaları gereklidir. 

Fotoğraf okumalarında en başarılı bulunan bir çalışma 50x75 Cm CANVAS baskı ile ödüllendirilir...

EĞİTİM TARİHLERİ
27.03.2019
27.03.2019
EĞİTMENLERİMİZ
  • Zeynel AYDIN
ÜCRET : 50 TL (KDV DAHİL)
PayPal Ödeme Seçenekleri