Multimedya Foto Öykü

Günümüzde fotoğrafa yeni yüklenen "çağdaş" kavramıyla birlikte "yaratıcı belgesel" gibi fotoğrafçının öznel bakışını daha çok işin içine kattığı, bir foto-öykü yazma zorunluluğunu hissettiği ve günümüzde çok değerlenen, zamanını hayli ekonomik kullanma eğilimindeki izleyici kitlesinin de küçük lokmalar halinde tüketebileceği etkili işler üretilmeye başlanmıştır. Artık fotoğrafın kendi biçiminden çok, özü ve sunumunun biçimi yeni bir estetik dil oluşturmaya başlamıştır.

Bu atölye çalışmasında konusunda uzman, usta Fotoğrafçı sayın Tahir Ün'ün atölye direktörlüğünde fotoğraflarımızı, ses ve video kayıtlarımızla birlikte kullanarak daha güçlü anlatımlara yönelebilmenin yöntemlerini göreceğiz.


Not: Bu çalışma bir fotoğraf işleme, video ve ses işleme eğitimi değildir. ancak basit sistem araçlarıyla ses ve video kroplama gösterilebilecektir.


Gereklilikler:

Temel fotoğraf bilgisine ve bir kameraya sahip olmak, bir gün için dizüstü bilgisayar gerekecektir.

 

ATÖLYE DİREKTÖRÜ

Tahir ÜN

 

PROGRAM

 

1. GÜN

Fotoğrafın tarihsel sürecinde öznel ve nesnel yaklaşımlar üzerine... Çağdaş fotoğrafın sunum ve tüketim sürecine ilişkin yeni açılımlar... Fotoğrafın çoklu medyayla ilişkilendirilerek öykü hazırlanmaya teorik ve teknik bakış...

 

2. GÜN

Video ve ses kaydının estetik ve teknik olasılıkları... Proje hazırlığı... Keşif...

 

3.GÜN

Çekim pratiği...

 

4-5. GÜN

Multimedya öykü tasarımı...

 

 

 

EĞİTİM TARİHLERİ
Programlı
5 Gün
EĞİTMENLERİMİZ
  • Tahir ÜN
ÜCRET : 450 TL (KDV DAHİL)
Kredi Kartları Ödeme Seçenekleri