Haftanın farklı günlerinde, farklı grup ve derneklerin fotoğraf gösteri ve sunumlarıyla İzmir geceleri şenleniyor. Geçtiğimiz yıla kadar her hafta bir etkinlik programıyla o şölenlerde biz de yer aldık. Ancak yapılan işlerin kalıcılığı ve katılımcıların fotoğraf kültürü gelişimine destek verecek daha kaliteli programlar organize edebilmek adına bu sezonda aynı yoğunluk içinde olmama kararı aldık. 

 

Aylık etkinlik programlarını, sürekli sunumlarla doldurmak yerine, her ay bir sunum, bir sergi, bir söyleşi üçlemesi ile üyelerimizle ve bizi takip eden fotoğraf sever dostlarla bir araya gelmeyi planladık Kasım ayı ile birlikte başlayan yoğun programlarımız hız kesmeden Aralık ayı içinde de devam ediyor. 

 

Geçtiğimiz sezon Nisan ayı içinde çok değerli konuklarla gerçekleşen ve Türk fotoğrafının kanayan yarası durumundaki "Fotoğraf yarışmaları" konulu panelimizden sonra, başka sorunları da gündeme taşıyarak etrafımızda neler oluyor ve olup bitenler karşısında nasıl bir duruş sergilenmesi gerek diyerek her ayın ilk Salı akşamını tematik bir söyleşi için programladık.